Lávové kamene

 

Masáž s teplými lávovými kameňmi

Vyskúšajte masáž horúcimi lávovými kameňmi, ktorá je známa pod názvom Hot Stone massage, ako veľmi stará liečebná metóda z východu.

Vnútorná sila lávových kameňov vznikala už v sopke, odkiaľ bola horúca hmota a na povrchu Zeme následne ochladená,čím v kameni ostali na dlhé veky liečivé energie. Lávové kamene - čadiče vulkanického pôvodu - používame oblé, s hladkým povrchom, v rôznych veľkostiach. Dokážu nás liečiť,odovzdávať energiu a brať našu negatívnu.

Nahrievame ich v na teplotu 40-60 °C, niektoré len prikladáme na určité body na tele, ostatnými masírujeme celé telo. Pokožku pripravíme sézamovým olejom, aby lepšie znášala horúce pôsobenie kameňov, ktoré telu však už po chvíľke odovzdajú svoje energie a teplo. Tieto kamene sú zväčša tmavo sivé až čierne,obsahujú množstvo železa a oplývajú mužskou energiiou jang.

Lávové kamene harmonizujú ľudské telo, odoberajú mu negatívnu energiu, eliminujú bolesť v svaloch, zlepšujú cirkuláciu krvi, napomáhajú k detoxikácii,majú výrazný tonizačný efekt.

Teplo uvoľňujúce sa z kameňov spolu s pôsobením masáže pomáha uvoľniť svalstvo, zlepšiť metabolizmus, krvný obeh, upokojiť bolestivé miesta na tele,lepšie uvoľniť svalové spazmy a nabudiť samoliečiace schopnosti organizmu.